سئو کردن مقاله در وردپرس

آموزش سئو کردن مقاله در وردپرس به کمک افزونه یواست

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

سئو کردن مقاله در وردپرس چگونه است؟ سئو کردن مقاله در ورودپرس چه اهمیتی دارد؟ چه کسی وظیفه سئو کردن مقاله در وردپرس را بر عهده دارد؟ در هر نوع کسب و کار آنلاین، سایت های بسیاری حضور دارند اما چه چیزی باعث می شود تا یک سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد؟ پاسخ به این سوال قطعا در سئو خلاصه می شود. امروز در رویانو قصد داریم تا شما را با سئوکردن مقاله در وردپرس و اهمیت سئو در کسب و کارتان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سئو چیست؟

سئو یا SEO به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. موتورجستجوی گوگل دارای الگوریتم های بسیاری است که دانش سئو و پیاده سازی آن می تواند وبسایت شما را در این موتورجستجو در رنکینگ بهتری قرار دهد. سئو به کسب وکار شما کمک می کند تا مشتریان و مخاطبان بالقوه شما را در بستر وب راحت تر پیدا کنند. دیده شدن بیشتر منجر به فروش بیشتر خواهد شد و در نهایت شما به عنوان یک برند در ذهن مخاطب برای همیشه ثبت می شوید. حال که با اهمیت سئو آشنا شدید، قطعا می توانید اهمیت سئو کردن مقاله در وردپرس را نیز به خوبی درک کنید.

سئو کردن مقاله در وردپرس با کمک افزونه یواست

برای سئو کردن سایت های وردپرسی بهترین و محبوب ترین افزونه، افزونه ی یواست یا Yoast می باشد. این افزونه این امکان را فراهم می کند تا شما به راحتی مقاله وردپرسی خود را سئو نمایید. استفاده از افزونه های سئو برای تولید محتوای سئو شده بسیار حائز اهمیت می باشد. چنانچه شما مقاله خود را به خوبی بهینه سازی نکنید، سایت شما رنکینگ خوبی در گوگل نخواهد داشت. اگر نتوانید رنکینگ خوبی در گوگل بگیرید، ترافیک و ورودی خوبی از کاربران را نداشته و در نتیجه نمی توانید فروش محصول و ارائه خدمات خاصی در بستر وب داشته باشید. اولین کاری که شما بایستی در مورد سئوکردن مقاله در وردپرس انجام دهید نصب افزونه یواست و انجام تنظیمات مربوط به آن است.

معیارهای انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس از نظر وب مستران:

 • محبوبیت و نصب فعال بالا
 • نصب افزونه توسط سایت های پربازدید
 • آسان بودن در نصب و راه اندازی
 • داشتن امتیاز بالا در مخزن وردپرس
 • دارا بودن نسخه رایگان و تجاری
 • داشتن امکانات و قابلیت های زیاد
 • سازگاری با زبان فارسی و راست چین بودن پلاگین

معرفی افزونه یواست:

افزونه یواست یکی از محبوب ترین افزونه ها در ایران است که برای سئو کردن مقاله در وردپرس استفاده می شود. تقریبا تمامی سایت های پربازدید در ایران از این افزونه برای بهینه سازی و سئو مقالات وبسایت خود بهره می برند. افزونه یواست دارای نوع رایگان و تجاری است که می توان گفت تقریبا 80 درصد از امکانات آن در نسخه رایگان موجود می باشد. نسخه تجاری آن هر دو هفته یکبار با توجه به الگوریتم ها و آپدیت های گوگل، به روز رسانی می شود. یک دیگر از مزیت های افزونه یواست قابلیت راست چین بودن و تطبیق با زبان فارسی است که به راحتی از طریق پنل تنظیمات افزونه و جعبه آنالیز محتوای مطالب، فارسی می شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد. این افزونه امکانات بی شماری دارد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

امکانات افزونه یواست برای سئو کردن مقاله در وردپرس:

افزونه یواست برای سئو کردن مقاله در وردپرس امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. به عنوان مثال:

 • سادگی در نصب و انجام راحت تنظیمات
 • داشتن بخش مربوط به نقشه گوگل پیشرفته و حرفه ای
 • دارا بودن قابلیت ویرایش فایل های .htaccess وrobot.txt
 • نشان دادن موقعیت کنونی کاربر Breadcrumbs در سایت و هم چنین در نتایج جستجوی گوگل
 • امکان آنالیز و مدیریت کیفیت و کمیت مقاله توسط جعبه افزونه در ویرایشگر دیداری
 • امکان ویرایش عنوان سئو و متا دیسکریپشن مقاله
 • قابلیت ریدایرکت کردن مقالات به لینک اصلی
 • امکان اضافه کردن کد سرچ کنسول گوگل و کد آمارگیر گوگل آنالیز
 • امکان بررسی لینک های داخلی و خارجی مقاله
 • قابلیت پیش نمایش مقاله پیش از انتشار
 • قابلیت افزودن خودکار متاتگ و لینک های مورد نیاز سئو برای کل سایت و هر مقاله
 • مدیریت آسان فید rss سایت و امکان اضافه کردن پیام دلخواه به لینک های فید
 • امکان مدیریت شبکه های اجتماعی و افزودن متا تگ open graph در سایت
 • قابلیت گرفتن پشتیبان از تنظیمات افزونه
 • امکان درون ریزی و برون ریزی تنظیمات در سایت دیگر
 • بررسی میزان خوانایی مقاله با نشان دادن چراغ سبز، قرمز و نارنجی
 • محیط کاربری ساده و اسان
 • وجود ویدئوهای اورجینال آموزشی کار با افزونه یواست به صورت رایگان توسط شرکت سازنده

نکاتی که بایستی در هنگام نوشتن مقاله سئو شده رعایت کرد:

 • انتخاب صحیح کلید واژه کنونی در افزونه وردپرس
 • استفاده از کلید واژه کانونی در عنوان سئو، توضیحات متا و نامک
 • ایجاد کردن لینک های داخلی و خارجی مفید برای کاربران
 • استفاده از تصاویر اختصاصی به همراه تگ آلت
 • نوشتن محتوای طولانی ( محتوا نبایست کمتر از 300 کلمه باشد.)
 • عدم نوشتن پاراگراف های طولانی ( تعداد کلمات در هر پاراگراف بایستی 150 کلمه باشد.)
 • نوشتن 300 کلمه و ماکسیمم دو پاراگراف بعد از هر زیر عنوان
 • ایجاد زیرعنوان های مناسب
 • عدم کپی مقاله از سایت های دیگر
 • استفاده از کلمه کلیدی کانونی در پاراگراف اول مقاله ( دو تا سه بار بایستی کلمه کلیدی کانونی را در پاراگراف اول محتوای خود وارد کنید.)

برای هرگونه خدمات طراحی سایت اصفهان می توانید با تیم رویانو در ارتباط بوده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

نحوه سئو کردن مقاله در وردپرس:

برای سئو کردن مقاله در وردپرس با استفاده از افزونه یواست بایستی کارهای زیر را انجام دهید. در این قسمت ایراداتی که نسبت به محتوای شما وارد است، نمایش داده می شود. این ایرادات می تواند در مورد زیرعنوان ها ،تکرار و یا توزیع کلمه کلیدی کانونی و… باشد. تک تک مواردی که به آنها اشاره می شود را بایستی برطرف کنید تا چراغ مربوط به سئو شما سبز شود.

در بخش سئو افزونه یواست:

در این قسمت بایستی کلمه کلیدی کانونی را وارد کنید. کلمه کانونی شما بایستی یک کلمه و یا یک عبارت متشکل از کمتر از پنج کلمه باشد و غیر تکراری بودن آن بسیار مهم است. یکی از قابلیت های مهمی که افزونه یواست دارا است، این مسئله است که کلمه کلیدی تکراری را به عنوان خطا اعلام می کند. اگر دو صفحه در وبسایت شما دارای کلمه کلیدی یکسان باشند، دچار خطای کنونیکال می شوید چرا که گوگل نمی داند که کدام صفحه را به کاربر نشان دهد.

 

محتوای سئو شده در وردپرس

در این قسمت عنوان سئو و متا دیسکریپشن به همراه نامک را انتخاب می کنید. عنوان سئو شما بایستی متشکل از کلمه کلیدی کانونی شما باشد. در قسمت متا دسکریپشن تنها می توانید ماکسیمم دو بار کلمه کلیدی کانونی را وارد نمایید. عنوان سئو بایستی ماکسیمم 70 کاراکتر باشد و فاصله ها نیز به عنوان کاراکتر در نظر گرفته می شوند. توضیحات متا یا متا دسکریپشن نیز ماکسیمم 145 کاراکتر است و بیشتر از آن نمایش داده نمی شود. گاهی لاین مربوط به آن سبز می شود اما در قسمت توضیحات اعلام می کند که طول توضیحات متا کوتاه است در نتیجه شما با اضافه کردن چند کاراکتر و یا یک یا دو کلمه و یا عبارت می توانید این خطا را به راحتی برطرف نمایید.

عنوان سئو محتوا

طول محتوای شما بایستی حداقل 300 کلمه باشد و چنانچه محتوای شما کوتاه تر از این مقدار باشد، افزونه یواست از شما ایراد می گیرد. البته بایستی بدانید که گوگل محتواهای بلند و یونیک را بیشتر دوست دارد و به محتوا لقب پادشاه را داده است. یک سایت می تواند با استفاده از محتواهای بلند و یونیک با موضوعات کاربرپسند قدرت دامنه خوبی را کسب نماید. محتوا می تواند برای یک سایت ترافیک زیادی را جذب کند و انکر تکس های داخل محتوا می توانند در بهبود وضعیت صفحه خدمات شما به خوبی عمل کنند.

آموزش سئو کردن محتوا در یواست

افزونه یواست در مورد تعداد لینک های داخلی و خارجی شما نظر می دهد و توصیه می کند که حتما لینک سازی داخلی و خارجی داشته باشید. البته بایستی بدانید که لینک هایی را بایستی در محتوا قرار دهید که برای کاربر مفید باشند. می توانید با معرفی کردن منبعی که از آن برای نوشتن مقاله خود الهام گرفته اید، به عنوان لینک سازی خارجی استفاده کنید. لینک سازی داخلی نیز  اصول خودش را دارد و بایستی به صورت شبکه ای و کاملا مدون و اصولی انجام گیرد. لینک سازی داخلی چنانچه به درستی انجام شود، کاربر را به صفحاتی می برد که شما انتظار دارید و می خواهید خدمات و یا محصولات خود را به فروش برسانید.

در بخش دیگری از افزونه یواست می توانید کلمه کلیدی مترادف با کلمه کلیدی کانونی خود را وارد نمایید. این مسئله باعث می شود تا ایراداتی مانند عدم توزیع مناسب کلمه کلیدی برطرف شود. البته همیشه لازم به وارد کردن کلمه کلیدی مترادف نیست.

در بخش خوانایی افزونه یواست:

ایراداتی که مربوط به پاراگراف بندی و بلندی و یا کوتاهی پاراگراف ها است در این بخش نشان داده می شود. از نظر افزونه یواست پاراگراف های شما باید ماکسیمم از 150 کلمه تشکیل شده باشد. در قسمت هر زیرعنوان تنها بایستی دو پاراگراف وجود داشته باشد و در ادامه زیرعنوان بعدی ایجاد شود. تعداد زیرعنوان ها با توجه به تعداد کلمات محتوا و بلندی آن بسیار اهمیت دارد و بایستی از نظر تگ اچ دو و یا اچ سه مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

سئوکردن مقاله در یواست

در قسمت مربوط به شبکه های اجتماعی:

شما می توانید در این قسمت محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مختلف مانند توییر، فیسبوک و … منتشر کنید. برای این کار بایستی یک تصویر مرتبط مناسب انتخاب نموده و تایتل و دسکریپشن جذاب بنویسید محتوای خود را با لینک موبوط به آن جهت توضیحات بیشتر منتشر کنید.

روش های سئو کردن مقاله در وردپرس

قابلیت دیگری که افزونه یواست دارد، قسمت مربوط به اضافه کردن سوالات متداول و یا FQA است. شما در انتهای صفحه ای که در آن در حال ایجاد محتوا هستید می توانید سوالات متداول مربوط به محتوای خود را ایجاد کنید. معمولا در این بخش به طور ماکسیمم 5 سوال از طرف نویسنده محتوا اضافه و پاسخ داده می شود. این سوالات بایستی سوالات پر رنگ و مهمی باشند که برای عده کثیری از مخاطبان مهم باشد.

صفر تا صد سئو کردن مقاله در وردپرس

مطالب مرتبط:

آموزش سئو کردن محصول  دروردپرس با کمک افزونه یواست 

محبوبیت و نصب فعال بالا
نصب افزونه توسط سایت های پربازدید
آسان بودن در نصب و راه اندازی
داشتن امتیاز بالا در مخزن وردپرس و....

افزونه یواست یکی از محبوب ترین افزونه ها در ایران است که برای سئو کردن مقاله در وردپرس استفاده می شود. تقریبا تمامی سایت های پربازدید در ایران از این افزونه برای بهینه سازی و سئو مقالات وبسایت خود بهره می برند.

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *