درامد سئو سایت

درامد سئو سایت در ایران و جهان + مقایسه در سال 1403

تصویر تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

درآمد سئو سایت چقدر است؟ این سوال را اغلب از کسانی می‌شنوید که می‌خواهند وارد این حرفه شوند یا از کسی که سئوکار است همیشه این سوال را می‌پرسند. تعیین درآمد یک کار در ایران یا خارج از کشور به عوامل متفاوتی مانند تخصص، پروژه‌ها در سازمان‌های مختلف، تجربه کاری و شرایط اقتصادی بستگی دارد. رویانو در این مقاله قصد دارد به طور کامل درآمد یک سئوکار را بررسی کند و همچنین ایده‌های کسب و افزایش درآمد متخصص سئو در ایران را معرفی کند. با ما همراه باشید.

برای انجام خدمات سئو در اصفهان و دیده شدن کسب و کارتان در گوگل تنها کافی است با کارشناسان رویانو تماس حاصل فرمایید.

 

عوامل مهم و تاثیرگذار در درآمد سئوکار

همانطور گفتیم این عوامل هستند که تعیین می‌کنند که سقف درآمد هر فردی چه مقدار باشد‌. درآمد سئو سایت در قدم اول به تجربه و تخصص فرد سئوکار بستگی دارد. شما دو مغازه تولیدی پوشاک را در نظر بگیرید که هر کدام در حال فروش یک محصول هستند. اما مغازه تولیدی اول به فقط به دنبال راهی برای کسب درآمد است و بدون اینکه به کیفیت کارهای خود را بسنجد، به درآمد می‌رسد اما این چیز پایداری نیست. این داستان مشابه با شرایط یک سئوکار حرفه‌ای یا غیر حرفه‌ای خواهد بود. اگر شما بودید کدام را انتخاب می‌کردید یک سئو کار حرفه‌ای و کاربلد یا یک سئوکار بدون حرفه و تجربه را؟

 

بیشتر بخوانید:

طراحی سایت فروشگاهی برای خرید و فروش اینترنتی

 

درامد سئو سایت

 

درآمد های متنوع در سئو سایت

درآمد سئو سایت تنوع زیادی دارد که در ایران و بسیاری از کشورهای خارجی طیف وسیعی از درآمدها را برای متخصصان سئو در نظر می‌گیرند. این قیمت گذاری می‌تواند به تجربه آنها، پیچیدگی‌های پروژه‌های به عهده گرفته، اینکه در یک شرکت بزرگ مشغول به کار هستند یا به عنوان فریلنسر ر منزل کار می‌کنند، بستگی خواهد داشت.

 • فریلنسر در مقابل استخدام شرکتی:

  فریلنسرها ممکن است نسبت به نیروهای حضوری که در آژانس‌ها یا شرکت‌ها مشغول به کار هستند، درآمد متغیرتری داشته باشند. البته فریلنسرها مانند نیروهای حضوری می‌توانند بر اساس پروژه یا با دستمزد ثابت کار کنند، در حالی که نیروها به صورت حضوری می‌توانند حقوق ثابت داشته باشند.

 • مشتریان محلی در مقابل بین‌المللی:

  متخصصان سئو که با مشتریان بین المللی کار می‌کنند ممکن است به خاطر نرخ‌های بالاتر در سایر کشورها، به ویژه اگر با ارزهای قوی‌تر از ایران کار کنند، این به آنها فرصت درآمدی بیشتری بدهد.

 • شرایط اقتصادی:

  از دیگر مواردی که به طور مستقیم در درآمد سئو سایت تاثیر دارد چالش‌های اقتصادی در ایران و حتی کشورهای خارجی باشد. این چالش‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها و تورم‌ها روی سطح درآمد و محیط کاری سئوکار تاثیر زیادی داشته باشد. این‌ها می‌توانند بر تقاضا برای خدمات سئو و هزینه‌هایی که متخصصان دریافت می‌کنند تاثیر بگذارند.

 • تخصص و تجربه سئوکار:

  همیشه کسانی که تخصص و تجربه بالاتری داشته باشند نسبت به دیگر افراد درآمد بیشتری خواهند داشت و این به آنها آزادی مالی بیشتری می‌دهد. این مورد به ویژه برای کسانی که سابقه اثبات شده یا مهارت‌های تخصصی‌تر دارند، درآمد بیشتری را به دنبال دارد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش سئو کردن محصول در ورپرس به کمک افزونه یواست

 

 

درامد سئو سایت

 

درآمد سئوکاران در ایران

درآمد سئو سایت می‌تواند به سه دسته تقسیم شود، دسته اول سئوکارانی که خودشان یک شرکت یا تیم دارند، دسته دوم کارشناس سئو فریلنسر که به شکل آزاد یا فریلنسری کار می‌کنند و نفرات آخر که قصد استخدام در یک تیم یا شرکت دارند که این می‌تواند به صورت حضوری یا غیر حضوری باشد.  اگر نیروهای سئو بخواهند که در یک شرکت یا تیم استخدام شوند، می‌توانند از سایت‌های جابینجا یا جاب ویژن برای کاریابی شروع کنند. که با ورود در این برنامه‌ها و ساخت رزومه خود، شانس ورود به یک تیم یا شرکت را خواهید داشت. البته لازم است بدانید که مبالغی که در تصاویر مشاهده می‌کنید، برای ماه‌های ابتدایی خواهند بود و امکان افزایش حقوق (بنابر تصمیم کارفرما) خواهد بود. همانطور که مشاهده کردید قیمت‌ها به صورت استخدام در شرکت‌ها متفاوت هستند که در تمام این موارد تجربه و تخصص به علاوه رزومه کاری شما شانستان را برای ورود در شرکت‌ها افزایش می‌دهد. اگر تازه می‌خواهید این حرفه را شروع کنید، ابتدا یاد بگیرید که چگونه یک سئوکار موفق باشید و بعد فرصتهای‌ زیادی برای کسب درآمد سئو سایت پیش رویتان خواهد بود.

 

‌مقایسه درآمدهای سئوکار در کشورهای خارجی

هر ساله در ایالات متحده آمریکا، تقاضا برای مشاغل مرتبط با سئو افزایش می‌یابد و این باعث افزایش 28 درصدی درآمد سئو کاران در این کشور می‌شود. این رشد درخواست نیروی سئو کار را نه تنها در آمریکا، بلکه در کشورهای اروپایی نیز قابل مشاهده است. در ایران نیز، تمامی کسب و کارها به سمت آنلاین شدن پیش می‌روند و هر شرکتی نیاز به یک سئوکار دارد. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در زمینه سئو و یادگیری این حرفه است. کشورهای آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در حال حاضر بیشترین تقاضا و درآمد سئو کاران را دارند.

بازه قیمتی برای هر پروژه از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار متنوع است و بین ۲۵ درصد از متخصصین ارجعیت دارد. افراد ۵۲ درصدی هم مبالغ بیشتر از ۱۰۰۰ دلار برای هر پروژه پذیرفته و برخی حتی بین ۲۵.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ دلار از پروژه های خود پول دریافت می کنند. شرکت های طراحی و بهینه سازی وبسایت از فریلنسرها هزینه بیشتری دریافت می کنند، در حالی که مشاوران بهینه سازی مبالغ کمتری دریافت می کنند. این امر به دلیل تجربه بیشتر و تیم کاری قوی تر شرکت ها قابل توجیه است.

 

درامد سئو سایت

 

درآمد سئو سایت به شکل دلاری امکان پذیر است؟

‌سئوکاران می‌توانند به صورت دلاری درآمد داشته باشند که نسبت به درآمد ریالی در ایران سود بیشتری خواهد داشت. میزان این درآمد هیچ سقف معینی ندارد و شما با توجه به توانایی‌های خود می‌توانید دلاری کسب درآمد داشته باشید. اگر قصد کسب درآمد دلاری را دارید ‌میتوانید با همکاری از طریق شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ که در وب انگلیسی که فعالیت دارند درخواست همکاری بدهید و شروع به کار کنید.

در نظر داشته باشید که کسب درآمد دلاری بیشتر نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد و با وجود این دو مورد می‌توانید تعداد پروژه‌ها کاری خود را افزایش دهید. به طور میانگین درآمد سئوکارها در سال 1403 از 250 دلار به بالا شروع می‌شود. سئوکار فردی است که سایت‌ها را برای جستجو در موتورهای جستجوگر بهینه می‌کند و با هدف کسب رتبه‌های اول گوگل در نتایج جستجوها انجام خواهد شد. با سئو کردن سایت‌ها بدون شک فروش محصولات و ارائه خدمات کسب و کارها افزایش پیدا می‌کند. یک سئوکار حرفه‌ای باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • آنالیز حرفه‌ای و تخصصی
 • درک استراتژی‌های SEO
 • کیورد ریسرچ اصولی
 • چیدن استراتژی محتوا
 • آنالیز سرچ کنسول
 • کمپین OFF Page

 

بیشتر بخوانید:

بررسی بهترین و بروزترین روش های طراحی سایت + معرفی 5 روش برتر

 

انواع قیمت گذاری هزینه خدمات سئو

در سراسر جهان، تعداد زیادی آژانس سئو و شرکت‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارند که خدمات متنوعی ارائه می‌دهند. هدف این شرکت‌ها افزایش ترافیک ارگانیک سایت‌ها است، که این کار از طریق بهینه‌سازی رتبه سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP)، تحقیق کلمات کلیدی، ایجاد محتوا و ایجاد لینک انجام می‌شود. اما چگونه قیمت‌گذاری برای خدمات سئو سایت انجام می‌شود؟

 • قیمت گذاری ساعتی

  به صورت ساعتی، این گزینه محبوبیت بیشتری در بین فریلنسرها دارد که خدمات سئو را به کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهند، اما کمتر توسط آژانس‌ها یا شرکت‌های بازاریابی آنلاین استفاده می‌شود. هزینه‌ها بر اساس تعداد ساعات کار بر روی هر پروژه محاسبه می‌شود. هزینه سئو به صورت ساعتی بر اساس ساعات مشخص شده از پیش یا ساعات کاری بر اساس فاکتور پرداخت می‌شود. در ایران، هزینه سئو به صورت ساعتی از ۳۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر است و در کشورهایی مانند آمریکا و اتحادیه اروپا، هزینه خدمات سئو به صورت ساعتی از ۱۰۰ دلار تا ۲۵۰ دلار متغیر است.

 • قیمت گذاری ماهانه

  بیشترین هزینه‌ها برای آژانس‌های بازاریابی و شرکت‌های بزرگ اغلب در پکیج‌های سئو ماهانه است. این پکیج‌ها شامل خدماتی همچون تحقیق کلمات کلیدی، تحقیقات رقبا، نوشتن محتوای سئو، سئو فنی، بازاریابی محتوا، ساخت لینک، روابط دیجیتال، سئو مداوم و مشاوره فنی و گزارش‌دهی مستمر می‌شوند. با طراحی پکیج سئو به‌صورت دلخواه، کارفرما می‌تواند هر گزینه‌ای که نیاز دارد برای سئو را انتخاب کند و در نتیجه هزینه‌ها کاهش می‌یابد. هزینه‌های پکیج‌های سئو ماهانه در ایران از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان و بیشتر و در خارج از کشور مانند آمریکا و کانادا از ۱۰۰۰۰ دلار در ماه تا ۲۰۰۰۰۰ دلار و بیشتر می‌باشد.

 • قیمت گذاری پروژه‌ای

  شرکت‌های مارکتینگ دیجیتال، شرکت‌های طراحی و بهینه‌سازی سایت و فریلنسرها می‌توانند به صورت پروژه‌ای بهینه‌سازی سایت را انجام دهند. هزینه سئو در این حالت بستگی به مفاد قرارداد و مدت زمان تعیین شده در قرارداد دارد. در ایران، هزینه خدمات سئو به صورت پروژه‌ای بین سه میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان و بیشتر است. در کشورهای خارجی مانند آمریکا و کانادا، هزینه خدمات سئوی پروژه محور از ۱۰۰۰ دلار تا ۱ میلیون دلار و بیشتر متغیر است.

 

درامد سئو سایت

 

نتیجه گیری

درآمد سئو سایت به صورت کامل بررسی شد و همانطور که متوجه شدید این حوزه می‌تواند به شکل‌های مختلف درآمد داشته باشد. اگر به تازگی با این مسیر آشنا شدید شاید یادگیری سئو کار راحتی نباشد ولی کار سختی هم نیست. اگر علاقمند به این یادگیری باشید می‌توانید مثل هر مهارت دیگری با حفظ تداوم و کسب تجربه آن را یاد بگیرید. ترس از شکست‌ها نمی‌تواند شما را موفق کند، با وجود این شکست‌ها شما می‌توانید به یک موفقیت پایدار برسید. به هر حال سالانه نیروهای زیادی برای ورود به این کار جدا می‌شوند. همانطور که دیدید بازار کار سئو در هر کشور پیشرفته‌ای وضعیت خوبی دارد. کسانی که حتی در ایران به این حرفه برسند می‌توانند درآمد خوبی را به جیب بزنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات سئو می توانید با کارشناسان سایت رویانو تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش طراحی سایت با هوش مصنوعی در چند دقیقه بصورت رایگان + معرفی ابزارها

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *