چه فاکتورهایی باعث ایجاد یک اپلیکیشن موبایلی خوب میشود

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

یک برنامه خوب از یک ایده مناسب ساخته میشود.

تمام اپلیکیشن های خوب بر اساس یک ایده خوب ساخته شده اند.ایده های خوب چه هستند ؟ یک دیدگاه منحصر به فرد که می تواند یک برنامه خاص را از دیگران متمایز کند ، که این امر با اجرای عالی امکان پذیر است.

Candy Crush Saga بیش از 500 ملیون بار تنها ااز فروشگاه گوگل دانلود شده است .یک برنامه عالی با دیدگاه منحصر به فرد که بازیکنان را ملزم به مطابقت شیرینی های رنگی با هم می کند. پس از موفقیت بازی ، بسیاری از برنامه های دیگر همانند روند این بازی ایجاد شده اند.

آیا قرار است همه موافق با ایده های عالی باشند ؟ اصلا.

تجربه ثابت کرده است که نگاه به اکثریت غالباً اشتباه است. ایده ای که همه با آن موافق هستند به معنای ایده عالی نیست. و حتی ممکن است ایده بدی باشد. این ایده فقط  در نظر اکثر مردم آشنا به نظر می رسد ، بنابراین آنها آن را انتخاب می کنند.

ایده های عالی همیشه غیر متعارف هستند و بعضی اوقات کمی خطر پذیر به نظر می رسند. برای داشتن یک ایده عالی برای یک برنامه ، انتخاب گزینه امن اشتباه است بلکه باید راهی باشد که هیچکس نرفته و با شجاعت شما پیش رود.

اگر هدف شما تولید درآمد کوتاه مدت است ، اکثریت را دنبال کنید (زیرا این امر اثبات شده است). اما اگر هدف شما این است که در آینده یک برنامه عالی داشته باشید ، به راه و ایده خود ایمان داشته و به اندازه کافی شجاعت داشته باشید تا از این مسیر سخت موفق عبور کنید

برای مشاوره و سفارش طراحی اپلیکیشن در اصفهان اینجا کلیک کنید

کاربران خود را درک کنید

آیا برنامه خود را برای کاربران ژاپنی ، کاربران فرانسوی یا کاربران هندی بازاریابی می کنم؟

وقتی برنامه را انتشار میدهید ، همیشه برای منطقه خاصی مطالعه و  هدفگذاری کرد اید.

ممکن است برای یک برنامه موبایل بسیار ایده خوبی داشته باشید ، اما آیا مردم کشور من از این نوع قدردانی می کنند؟ شما در واقع می توانید فقط با نگاهی به نوع رسانه تولید شده در کشور خود و اینکه چه نوع رسانه ای دوست دارد برنامه شما را به اشتراک بگذارد به این سؤال پاسخ دهید. اگر برنامه شما از گرافیک یا محتوایی برخوردار است که مردم دوست ندارند آن را مصرف کنند ، در مورد تغییر جهت بازاریابی خود فکر کنید.

ممکن است بازی هایی مانند Candy Crush Saga در هر کشور عملکرد خوبی داشته باشند زیرا همه می توانند آن را بازی کنند. اما انواع خاصی از برنامه ها وجود دارد که فقط مورد توجه افراد منطقه خاصی قرار خواهد گرفت. با استفاده از این نوع برنامه ها ، فکر نکنید: “من در سراسر جهان هدف می گیرم”. “در سراسر جهان” برابر با عدم تمرکز است و به جای ایجاد ویژگی ها و مطالب خاص که مطمئناً برای افراد خاص جذاب خواهد بود ، در نهایت با هیچکس تعامل برقرار نمیکنید زیرا سعی می کنید محتوایی را ایجاد کنید که همه را خوشحال کند.

برنامه های عالی معمولاً دارای محتوای مناسب هستند تا کاربران با انها ارتباط برقار کند.

طراحی پیشرفته و زیبا

طراحی ضعیف نشانگر این واقعیت است که تلاش های زیادی برای این برنامه انجام نشده است.

برنامه های بزرگ معمولاً برای الهام بخشیدن به کاربران و دیگر سازندگان ، حتی به جزییات کوچک نیز توجه میشود.

رابط کاربری خوب برنامه ساده و دقیق میباشد. استفاده بیش از حد ویژگی های غیر ضروری باعث می شود تا کاربران برای درک چگونگی استفاده از برنامه ، دچار مشکل شوند. توسعه دهندگان باید درمورد محتوای اصلی که کاربران به آن اهمیت خواهند داد فکر کنند ، چگونه یک تلفن هوشمند در محیط های مختلف مشاهده می شود تا مسیری منطقی برای کاربر ایجاد کند و استفاده از آن آشکار و آسان شود. مهم است که شما  باید مسیر استفاده از برنامه را آزمایش کنید. اگر درک ان دشوار است ، ممکن است کاربر نیز همین احساس را داشته باشد.

جدای از گرافیک ، طراحی یک برنامه شامل جلوه های صوتی و انیمیشن های برنامه نیز می باشد. جلوه های صوتی فوق العاده مهم هستند.

من به عنوان یک کاربر اختصاصی Candy Crush Saga در گذشته (در حال حاضر نه خیلی زیاد) ، هر بار که بازی می کردم نیاز به روشن کردن صدا داشتم. چرا مردم دوست دارند صدای Candy Crush Saga را روشن کنند؟ چون تنها با روشن کردن صدای برنامه احساس واقعی بازی کردن به شما دست میدهد. هر بار که یک بمب آب نبات منفجر شود یا به سطح بعدی برویم ، توسعه دهندگان Candy Crush Saga صدایی برای آن پیدا کرده اند. صدا باعث می شود بازی سرگرم کننده باشد و با تمام تم Candy Crush Saga تطابق یابد

برنامه در پاسخگویی سریع ، پایدار و بدون اشکال باشد

همه چیز سریعتر می شود. بنابراین ، افرادی که به آن عادت کرده اند صبر چندانی ندارند که منتظر پاسخ برنامه شما باشند.

تصور کنید که مردم هنگام استفاده از برنامه شما با انبوهی از باگ ها و خطاهای تصادفی مواجه شوند.

اگر برنامه ویرایشگر عکس دارید ولی کاربر عکس ویرایش شده با برنامه شما را توسط فیسبوک به اشتراک گذارد، برنامه شما از بین رفته . باید برای آن کاربر که زمان زیادی برای ایجاد یک عکس خوب صرف کرده است بسیار آزار دهنده است که فرصتی برای به اشتراک گذاشتن آن عکس با دوستان خود نداشته باشد.

همه برنامه های عالی دارای زمان پاسخ سریع هستند و افراد فقط به چند ثانیه زمان نیاز دارند تا آنچه را که لازم است انجام دهند. یک برنامه عالی اغلب خراب نمی شود و کند نیست.

بسیار مهم است که یک تیم برنامه ها را تست کند و خود را جای کاربر قرار دهد تا توسعه دهندگان بتوانند قبل از انتشار در فروشگاه ها ، برنامه را بهبود بخشند.

نتیجه :

ساخت یک برنامه عالی کار ساده ای نیست. برای ایجاد یک محصول نسبتاً خوب کمی به فکر کردن نیاز دارید ، اما برای ایجاد یک محصول عالی همیشه نیاز است تا کمی عرق بریزید.

همه اینها از یک ایده عالی و یک فرد یا تیم شجاع ، پرشور شروع می شود تا از آن ایده تا آخر پیروی کنند. به محصول خود خیلی آسان نگیرید و از نقاط ضعف برنامه چشم پوشی نکنید. شگفت انگیز است که چگونه افراد غالباً مشکلات را نادیده می گیرند تا اینکه شخص دیگری آن را بیان کند. یک برنامه عالی بر اساس یک ایده منحصر به فرد ساخته شده است ، درک خوبی از کاربران رده بالا و رفتارها ، روانشناسی و عادات آنها دارد و سرعت ، زمان پاسخگویی و در نهایت رابط کاربری بصری دارد.

بازاریابی ممکن است نیرویی باشد که دیده شدن برنامه شما را افزایش دهد و آن را در معرض دید کاربران بیشتری قرار دهد ، اما در پایان ، همیشه این ارزش واقعی است که برنامه شما ارائه می دهد و باعث موفقیت آن و حفظ کاربران می شود.

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *