کسب درآمد از وردپرس

روش های کسب درآمد از وردپرس

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

کسب درآمد از وردپرس چگونه است؟

برای کسب درآمد از وردپرس چه راه هایی وجود دارد؟

آیا جزء آن دسته از افراد هستید که به دنبال کسب درآمد از وردپرس اند؟

یک توسعه دهنده وب یا شاید یک طراح سایت؟

آیا شما به تازگی وارد این دنیای وسیع شده اید و به دنبال جایگاهی خوب و مطمئن برای کسب درآمد هستید؟

مخاطب این مقاله هرکدام از شما افراد می تواند باشد. امروز می خواهیم روش­های کسب درآمد از وردپرس را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

برای هرگونه مشاوره در زمینه طراحی سایت اصفهان می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

روش های زیادی در دنیای بی­کران دیجیتال برای کسب درآمد از وردپرس وجود دارد که هرگز نمیتوان برای آن حد و مرز مشخصی تعریف کرد. درست مانند دامنه اعداد صحیح که از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت است.

ما انسان ها با استفاده از ظرفیت های خویش و پشتکار میتوانیم از این دریای بی­کران صید کنیم و به مقصود خود برسیم.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند است که در این مقاله درباره تکنیک ها و روش های کسب درآمد از آن صحبت می­کنیم. در لیست زیر یک شمای کلی از این روش ها ارائه شده است.

کسب درامد از وردپرس

راه ­های کسب درآمد از وردپرس :

 • ارائه خدمات مشاوره ای
 • کسب درآمد از طریق راه اندازی سایت
 • کسب درآمد از طریق نگهداری و پشتیبانی
 • تولید محتوا مناسب
 • فروش محصول و کالا در وردپرس
 • فروش تبلیغات درسایت
 • بازاریابی پورسانتی
 • دریافت حق عضویت
 • ایجاد افزونه wordpress
 • توسعه دهنده تم های وردپرس
 • ارائه خدمات سئو
 • طراحی وب سایت با وردپرس

 

ارائه خدمات مشاوره ای

اگر فردی هستید که به پلاگین های وردپرس مسلط هستید و خود را در این زمینه صاحب نظر می­دانید، میتوانید تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

یکی از بهترین راه­های کسب درآمد از وردپرس مشاور دادن در این زمینه است. تنها هزینه ای که بایستی صرف کنیم داشتن یک صفحه است که در آن برند خود و خدماتمان را معرفی کنیم. برای این منظور در ورد پرس از افزونه ای به نام wpforms می توانید استفاده کنید.

کسب درآمد از وردپرس

کسب درآمد از طریق طراحی سایت

اگر شخصی هستید که هنوز به روش های پیشرفته کسب درآمد از وردپرس آشنایی نداشته و تجربه کافی در زمینه توسعه ندارید، میتوانید از مهارت خود در زمینه راه اندازی و ارائه دهنده خدماتی مانند راه اندازی وبلاگ، نصب، بارگزاری مطالب و تم­ها و راه اندازی plugin ها برای اشخاصی که میخواهند این سرویس را داشته باشند ولی دانش کافی در این زمینه را ندارند، به کار بگیرید.

کسب درآمد از طریق نگهداری و پشتیبانی سایت

این گزینه مناسب سایت های با استفاده­های شخصی نیست. بلکه امروزه سایت های تجاری بسیاری وجود دارند که بر پایه وردپرس بنا شده اند که برای به روزرسانی وردپرس، تم ها و پلاگین ها، نظارت بر وضعیت سئو، سرعت سایت و … نیازمند شخصی هستند که بتواند وظایف پیشتیبانی را ارائه دهد. از افزونه هایی مانند MainWP و ManageWP مدیریت چندین وب سایت را به صورت یکجا ارائه میدهند.

تولید محتوا

داشتن مهارت نوشتاری خوب گزینه مناسبی جهت کسب درآمد از وردپرس است. مشاغل مرتبط زیادی در این زمینه وجود دارد. وب سایت های وردپرسی وجود دارند که در ازای پست های ارزشمند در رابطه با دانش خاصی به شما پول پرداخت میکنند. شما میتوانید با تولید این گونه محتواها و یا حتی با مشارکت در زمینه موضوعات مختلف در سایت های معتبر کسب درآمد کنید.

فروش محصول و کالا در وردپرس

فروش محصولات و ارائه خدمات یکی از روش های کسب درآمد از وردپرس است. در این روش شما نیازمند ترافیک بالاهستید تا افراد بتوانند محصول شما را ببینند و در مقایسه با روش های دیگر کسب درآمد از وردپرس روش پیچیده تری است.

شما اگر وقت خود را صرف بالابردن ترافیک سایت و بهینه سازی سایت بکنید فروش خود به خود اتفاق می افتد.

در حالت کلی برای فروش محصول، ابتدا کار سختی دارید تا اعتماد مشتریان را به دست بیاورید. اما زمانی که این اعتماد سازی اتفاق می افتد، از آنجا به بعد کار راحت تر میشود و فروش خود به خود اتفاق می­افتد. در نقطه­ی مقابل ارائه خدمات شروع بسیار آسان و ارزانی دارد و در انتها بسیار درگیر می شوید.

یکی از افزونه های تجاری که برای فروش محصول در سایت های وردپرسی به آن نیاز داریم افزونه WOOCommerce  است.

اگر محصولاتی که میفروشید شامل نرم افزار و کتاب های الکترونیکی میشود می توانید از EASY DIGITAL DOWNLOADS استفاده کنید. هر دوی این افزونه ها تمامی مواردی که برای فروش نیاز دارید همراه دارند از مدیریت محصول گرفته تا فرآیند خرید و پرداخت  هزینه آن.

فروش تبلیغات درسایت

فروش تبلیغات درسایت هم یکی دیگر از تکنیک های کسب درآمد  از وردپرس است که در این روش شما تبلیغی را در سایت قرار میدهید و حتی اگر مدتی به آن سر نزنید خودش برای شما کسب درآمد میکند.

منتها باید حتما به فکر ترافیک بالا برای سایت باشد تا تبلیغ مورد نظر شما دیده شود. برای این منظور باید از Google AdSense  استفاده کنید.

سایت شما بایستی به خوبی بهینه سازی شود تا بتوانید ترافیک بالا و در نتیجه بازدید خوبی داشته باشید. تبلیغ به ازای افرادی که در سایت شما وارد می شوند، برای آنها نمایش داده می شود و برای شما درآمد ایجاد می­کند.

برای اینکه بتوانید از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید ابتدا باید عضو شبکه تبلیغات شوید. پس از ثبت نام در این شبکه کدی به شما داده می شود و شما باید کد را به صفحه خود اضافه کنید. شما تبلیغات را انجام نمیدهید در واقع این گوگل است که تبلیغات را مدیریت میکند و در انتها مبلغی را به شما پرداخت میکند.

با هر بار کلیک بر روی آن توسط افراد به شما مبلغی پرداخت می شود. به منظور قراردادن تبلیغ مورد نظر در هر کجا صفحه که خواسته باشید میتوانید از افزونه WP Simple AdSense Insertion plugin استفاده کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن  است بیشتر از یک تبلیغ را هر صفحه از سایت قرار دهید و همچنین از بنرهای تبلیغاتی در صفحه های سایت استفاده کنید.

 

بازاریابی پورسانتی انجام دهید

استفاده از بازاریابی پورسانتی هم یکی دیگر از روش های کسب درآمد از وردپرس است. شما تبلیغ مورد نظر را در سایت خود قرار میدهید و اگر شخصی به آن محصول علاقمند بود با لینک بر روی تبلیغ مورد نظر اقدام به خرید میکند و برای شما مبلغی به عنوان پورسانت در نظر گرفته می شود.

تنها اشکال موجود در این روش اینست که شما با مشتری هیچ ارتباطی ندارید و معلوم نیست پس از خرید مجدد به شما مراجعه کند یا خیر. برای این مشکل هم میتوان از روش جمع آوری لیست آدرس ایمیل استفاده کرد تا بتوانید محصولات جدیدی که عرضه می شود را به آنها معرفی کنید.

دریافت حق عضویت

یکی از متداول ترین روش­های کسب درآمد از وردپرس قطعا همین روش است. مدیران سایت در ازای ارائه محتوا مبلغی را دریافت میکنند. به این ترتیب ارائه محتوا ارزشمند و مفید آنها را برای پرداخت ترغیب میکند.

نحوه کار با وردپرس برای استفاده از این تکنیک استفاده از افزونه wordpress membership plugin  است که بتوانیم محتوا مورد نظر را محدود به اعضا کنیم و همچنین یک سطح بندی برای دسترسی ایجاد  کنیم. از جمله پلاگین های برتر عضویت در وردپرس عبارت اند از:

 

ایجاد پلاگین وردپرس

سعی کنید به مشکلات وکمبودهای موجود در وردپرس فکر کنید و بر روی آنها متمرکز شوید. برای آنها پلاگین طراحی کنید تا در نهایت مخاطبان مورد نظر شما آنها را ببینند. حفره ها را بیابید، بر روی یک مشکل خاص تمرکز کنید و برای حل آن پلاگین طراحی کنید.

 

توسعه دهنده تم های وردپرس

اگر توسعه دهنده وب هستید شما میتوانید با شناخت دقیق مخاطب خود و نیاز آنها دست به طراحی تم های زیبا بزنید و آنها را در سایت های مخصوص از جمله Themeforest، Creative Market و یا در فروشگاه مخصوصی که در سایت خودتان برای این منظور طراحی شده به فروش برسانید.

در گام بعدی که توانستید یک توسعه دهنده پیشرفته شوید میتوانید تم های سفارشی ایجاد کنید و به مخاطبان مورد نظر بفروشید. این روش یکی از بهترین روش­های کسب درآمد از وردپرس است.

اگر وب سایتی دارید که از ترافیک خوبی برخوردار است میتوانید شبکه وبلاگ نویس ها را راه اندازی کنید. برای این منظور وردپرس افزونه multisite را برای فعال کردن این ویژگی به سایت شما میدهد. سپس با استفاده از افزونه پرداخت به وبلاگ، برای دریافت حق عضویت هزینه دریافت کنید.

 

ارائه خدمات سئو

پس از تولید محتوا مناسب، سئو یکی دیگر از گام های مهم در داشتن وب سایت خوب است. افراد بسیاری هستند که خودشان را درگیر این مرحله طاقت فرسا نمیکنند و یا اینکه دانش کافی در این زمینه را ندارند.

به همین منظور میتوانید از توانایی ها و مهارت های خود برای دیگران پروژه انجام دهید و هزینه آن را دریافت کنید. خدماتی مانند ارتقا سرعت سایت تا بالابردن رتبه سایت و افزایش ترافیک. افزونه ای که در وردپرس برای این منظور در نظر گرفته شده yoast seo  است که باید کارکردن با آن را به طور کامل آموخته و به تمامی بخش های آن مسلط باشید.

 

طراحی وب سایت با وردپرس

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دارای ایده های جدید و علاقه مند به طراحی سایت هستید میتوانید با یادگیری و کسب مهارت در زمینه های  PHP، MY SQL ،CSS  ،HTML طرح مورد نظر خود را طراحی و پیاده سازی کرده و نظر افراد را به سمت خود جلب کنید.

برای این منظور میتوانید طراحی های رایگان را دریافت و بررسی کنید و از آنها بیاموزید و در طراحی plugin خود به کار بگیرید  .

 

نتیجه گیری: در ابتدای شروع کار با صرف زمان و هزینه کمتر استفاده از تبلیغات بهترین روش کسب درآمد از وردپرس است. سپس اگر زمان کافی دارید ارائه خدمات به مشتریان گزینه مناسبی است و در انتها اگر به هیچ کدام از این روش ها علاقمند نیستید از بازاریابی وابسته یا پورسانتی استفاده کنید.

از به کارگیری چندین روش برای کسب درآمد از طریق وردپرس دریغ نکنید. از نیاز های مشتریان غافل نشوید. دریابید که در حقیقت به چه چیزی نیاز دارند آن خواسته را برآورده کرده و کسب درامد داشته باشید.

به طور کلی اگر به دنبال روشی برای کسب درآمد از وردپرس هستید یک وبلاگ وردپرسی ایجاد کرده و صفحه­ای در آن به خدماتی که میتوانید ارائه دهید اختصاص دهید. صفحه ای را به محصولات و یا نمونه کارهای خود، plugin های اختصاصی، الگوهای خاص اختصاص دهید. صفحات مشارکتی ایجاد کنید. از سایر وبلاگ نویسان مخصوصا افرادی که صاحب نظر هستند در این زمینه دعوت کنید تا از آنها لینک دریافت کنید.

اگر بتوانید طراحی کامل یک وب سایت وردپرسی را به طور کامل از صفر تا صد را خودتان انجام دهید از نصب و راه اندازی گرفته تا سفارشی سازی تم و پلاگین، فعالیت های مربوط به سئو، سرعت سایت، مسائل امنیتی و روش های غیر مستقیم ارتباط با مشتری مثل ارایه تبلیغات، بازاریابی پورسانتی و… درآمد قابل توجهی از وردپرس می توانید به دست بیاورید.

 

اشتراک گذاری : 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *