تبادل در اینستاگرام

مزایا و معایب تبادل در اینستاگرام

تبادل در اینستاگرام به چه معناست و فرق آن با تبلیغات در چیست؟ تبادل در instagram چه مزایایی را به همراه دارد؟ با توجه به افزایش فعالیت افراد مختلف در اینستاگرام برای آن که تعداد فالوورهای پیج خود را بالا ببرید و کسب و کارتان را توسعه دهید می توانید از روش هایی که در مقاله “ده گام برای افزایش فالوور اینستاگرام” ذکر کرده ایم استفاده نمایید. اشتراک گذاری پست های خود توسط دیگر پیج های فعال در اینستاگرام از جمله روش های موثر برای جذب فالوور، افزایش فروش و رشد تجارت شماست که در این مقاله از رویانو در مورد آن توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان و ادمین پیج اینستاگرام در اصفهان با متخصصین ما در تماس باشید.

تبادل در اینستاگرام چیست و با چه هدفی اجرا می شود؟ 

همانطور که از اسم آن پیداست، بسیاری از افراد برای جذب فالوور و افزایش فروش محصولات خود به صورت متقابل با پیچ ها دیگر همکاری می کنند. در واقع هر یک با گذاشتن پست و استوری در پیج خود از دیگری حمایت کرده و فالوورهای خود را با آن ها آشنا می کنند. به عنوان مثال اگر پیجی در مورد نکات خانه داری دارید می توانید از پیجی مرتبط مانند آشپزی و سفره آرایی برای انجام تبادل کمک بگیرید. چرا که افرادی که به دنبال نکات خانه داری هستند ممکن است پیج های مشابه در این حوزه را دنبال کنند.

انجام تبادل در اینستاگرام چه مزیت هایی دارد؟

 • گسترش دایره ارتباطات شما: اشتراک گذاری پست و استوری متقابل در پیج ها مختلف علاوه بر افزایش تجربه شما در این شبکه اجتماعی سبب افزایش ارتباط و آشنایی بیشتر با دیگر پیج های مشابه می شود.
 • رایگان: اگر به دنبال روشی رایگان برای تبلیغ پیج خود هستید، انجام تبادل در این شبکه اجتماعی بهترین کار ممکن است چرا که این کار به صورت متقابل انجام می شود.
 • افزایش فالوور: همانطور که در ابتدا گفته ایم هدف اصلی این روش جذب فالوور بیشتر است. در واقع فالوورهای پیج هایی که محتوای شما در آن ها به اشتراک گذاشته شده اند، جذب پیجتان شده و آمار بازدید آن را بالا می برند.
 • اهمیت به کاربران: هنگامی که شما خدمات ممکل کسب و کارتان به کاربران معرفی می کنید، به آن ها نشان می هید که کاربران برایتان از اهمیت بالایی برخودار هستند.
 • بدون عیب: برای انجام تبادل در اینستاگرام خیالتان آسوده باشد چرا که این روش نه تنها ضرری نداشته بلکه امتیازات زیادی را در اختیارتان قرار می دهد.

تفاوت تبلیغات و تبادل در اینستاگرام

تفاوت تبلیغات با تبادل در چیست؟ 

برای درک این موضوع اجازه دهید از اینفلوئنسرهای اینستاگرام بگوییم. با توجه به تاثیرگذاری این افراد اگر پیجی را در پیج خود معرفی کنند و فالوورها به برای دنبال کردن آن تشویق کنند، بابت تبلیغ انجام شده هزینه هنگفتی را از صاحب پیج دریافت می کنند. اما برای انجام تبادل هزینه ای خرج نخواهید کرد چرا که این کار متقابلا صورت می گیرد. به دلیل تعیین مراتب انتشار پست و استوری احتمال دیده شدن پیج شما کم بوده و ممکن است با شکست رو به رو شوید. پس بجای استفاده از روش های تبلیغاتی وقت خود را صرف انجام تبادل در اینستاگرام کنید.

بهترین زمان برای انجام تبادل در اینستاگرام

برای موفقیت در انجام تبادل در این شبکه اجتماعی بهتر است از زمان فعالیت فالوورها در اینستاگرام آگاه شوید و قبل از هر اقدامی پست های آموزشی بیشتری را در پیجتان منتشر کنید. سعی کنید متن بیو پیجتان معرف شما باشد و اهداف پیجتان در آن ذکر شود. فراموش نکنید بهترین تعداد تبادل در ماه 4 مرتبه می باشد و به تعداد دفعات کم یا اضافه نکنید.

برای انجام تبادل اینستاگرام به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 • به یاد داشته باشید که در تبادل پیج مورد نظر مکمل پیج شما باشد و یا به عبارت دیگر حوزه فعالیت آن با پیج شما مرتبط باشد. به عنوان مثال اگر پیج کیف کفش دارید بهتر است با پیج های تولید کننده مانتو و روسری تبادل انجام دهید.
 • نکته دیگری که در انجام تبادل باید به آن توجه کنید اینست که کمتر از واژه خرید استفاده کنید چرا که این کار کاربران را نسبت به پیج خود دل زده خواهید کرد.
 • در پست و استوری پیج مورد نظرتان را منشن نمایید.
 • برای جذب فالوورهای بیشتر از هشتک های مرتبط استفاده کنید.

برای انجام تبادل در اینستاگرام چه باید کرد؟

 1. با پیج مرتبط با حوزه فعالیت خود ارتباط برقرار کرده و درخواست تبادل بدهید.
 2. حداقل چهار تبادل در ماه و حداکثر هشت تبادل در ماه داشته باشید.
 3. پست های بهتر و بیشتری در پیجتان قرار دهید و استوری گذاشتن را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *