برچسب گذاری مقالات سایت

هرگز بدون مطالعه این مقاله برچسب گذاری مقالات سایت را انجام ندهید

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

برچسب چیست و چه مزایایی دارد؟ برای برچسب گذاری در مقالات سایت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ چگونه برچسب (تگ) مناسب انتخاب کنیم؟ یکی از چالش های بزرگ و عمده بسیاری از افراد هنگام بهینه سازی عدم درک صحیح از برچسب و نحوه برچسب گذاری صحیح بوده که می توانند تاثیر منفی بر روی سئو داشته باشد. به عنوان مثال یکی از اشتباهات رایجی که افراد هنگام برچسب گذاری مقالات مرتکب می شوند اینست که برای محتوای یکسان از برچسب های مختلفی استفاده می کنند و با این کار موترهای جستجو مسیرهای زیادی را برای این محتوا پیدا خواهد کرد و آن را به عنوان محتوا تکراری تشخیص می دهند. از این قصد داریم در این مقاله از رویانو نکات اساسی که در برچسب گذاری مقالات سایت اهمیت ویژه دارند را به اطلاعتان برسانیم. پس با ما همراه باشید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان و طراحی سایت در اصفهان با متخصصین ما در تماس باشید.

برچسب گذاری و تاثیر آن در سئو سایت

همانطور که می دانید برای سادگی دسترسی کاربران به مطالب موجود در سایت بهتر است آن ها دسته بندی کنید. اما وقتی صحبت از برچسب در سایت می شود، منظورمان کلمات یا عباراتی است که محتوای صفحه را توصیف کرده و دسته های متفاوت سایت را به هم مرتبط می سازد. به عبارت دیگر برچسب ها کلماتی نظیر نام اشخاص، مکان و حوزه کاری و هر عبارتی که در مقالات است که خود حرفی برای گفتن داشته باشند. به عنوان مثال تصور کنید در سایت خود مقاله ای در زمینه “طراحی سایت” با سیستم مدیریت محتوا “وردپرس” نوشته اید، قاعدتا بهترین دسته برای این مقاله در دسته بندی طراحی سایت است اما از آنجایی که وردپرس خود دنیایی از حرف است می توانید در این مقاله از برچسب وردپرس استفاده نمایید تا کاربران با کلیک بر روی آن به تمامی مطالب مرتبط با وردپرس دسترسی یابند.

تفاوت کلمه کلیدی و برچسب در چیست؟

برچسب گذاری در مقالات و کلمات کلیدی از جمله فاکتورهای مهم برای بهینه سازی سایت می باشند که به موتورهای جستجو در یافتن مطالب مرتبط کمک می کنند. همانطور که می دانید کلمات کلیدی عباراتی هستند که از محتوا کلی مقاله شما را بازگو می کند و از دیدگاه سئو به کلماتی که کاربران برای یافتن مطالب مورد نظر خود در موتورهای جستجو می کنند کلمه کلیدی می گویند. اما برچسب که در انگلیسی با عنوان Tag از آن یاد می شود، در واقع نوعی دسته بندی کوچک مطالب است و دسترسی به مطالب مرتبط را برای کاربران آسان می سازد.

نکات مهم و اساسی برای برچسب گذاری مقالات

  1. انتخاب برچسب کوتاه: برای برچسب گذاری مطالب درسایت از برچسب های کوتاه حداکثر سه کلمه ای استفاده کنید. از اشتباهات رایج در چسباندن تگ در مقاله بسیار دیده می شود، استفاده از عبارات  طولانی و جمله واره های تک بعدی است. به عنوان مثال اگر مطلبی در مورد ” فیلم شبی که ماه کامل شد اثر نرگس آبیان” نوشته اید، می توانید از تگ “نرگس آبیان” استفاده کنید.
  2. تعداد برچسب: با توجه به هدف استفاده از برچسب گذاری در مقالات باید بگوییم که استفاده بیش از اندازه از آن ها می تواند برای سایتتان مضر باشد. به عبارت دیگر تعداد بالای برچسب ها سبب می شود که کاربران برای یافتن مطالب مرتبط سردرگم خواهند شد و این گونه تجربه کاربری سایتتان خدشه دار می شود و از طرفی نیز تعداد صفحات زامبی سایت را افزایش می دهد.
  3. استفاده از تگ های قبلی: یکی دیگر از نکاتی هنگام برچسب گذاری مقالات باید به آن توجه داشته باشید اینست که موضوعات مورد علاقه کاربران سایت را شناسایی کنید و آن ها در برچسب های مقالات خود بگنجانید. اگر میخواهید با برنامه قدم بردارید تعدادی برچسب تعیین کرده و در مقاله با توجه به محتوای آن از این برچسب ها استفاده کنید. درج تگ های خاص و غیر معمول در محتوا کار درستی نیست چرا که ممکن است محتوایی مرتبط برای آن در سایت وجود نداشته باشد.
  4. توجه به تفاوت برچسب و دسته: یکی دیگر از اشتباهاتی که برخی از افراد هنگام برچسب گذاری مقالات مرتکب می شوند اینست که از نام دسته بندی های سایت به عنوان برچسب مطالب استفاده می کنند. همانطور که در ابتدا گفته ایم دسته بندی ها به تنهایی مطالب مرتبط به یکدیگر را به کاربران معرفی می کنند و استفاده از آن به عنوان برچسب نه تنها سودی برایتان نخواهد داشت بلکه می تواند اثر سوء بر سئو سایتتان داشته باشد.

سخن پایانی 

همانطور که استفاده از تگ های مناسب می تواند سئو سایت شما را بهبود بخشد، تگ گذاری اشتباه تاثیرات منفی قابل توجهی بر سئو سایتتان خواهد داشت. در حقیقت وقتی تعداد برچسب ها از حد مجاز بیشتر باشد و کاربر با انتخاب آن ها با تنها با یک یا دو محتوا رو به رو خواهد شد و ارزش سایتتان را کم می کند.

برچسب یک صفحه بایگانی ایجاد می کند که محصولات مربوط را در ان با کلیک کاربر روی آن نشان می دهد.  این مسئله می تواند مفید باشد وقتی تعداد پست های مربوط بیش از 10 عدد باشد . ولی دقت داشته باشید برای یک یا دو پستبه هیچ عنوان برچسب نسازید زیرا کارایی ندارد سرعت سایت راکاهش در نتیجه رتبه ی سایت نیز کم می شود.

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *