چک لیست طراحی لندینگ پیج

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

هنگام طراحی لندینگ پیج چه فاکتورهایی باید لحاظ شود؟ همه ما خوب می دانیم که داشتن چک لیستی دقیق و مناسب می تواند انجام کارهای مختلف را برایمان آسان تر سازد و ما را به هدف نهایی خود نزدیکتر نماید. این واقعیت هنگام طراحی صفحه فرود نیز صدق می کند. به عبارت دیگر وقتی صحبت از طراحی صفحه فرود برای رسیدن به اهداف بازاریابی می شود، تهیه یک چک لیست مناسب از ضروری ترین اقداماتی است که باید برای آن ارزش قائل شوید تا به کمک آن صفحه فرودی بهینه ایجاد کرده و نرخ تبدیل را افزایش دهید. با رویانو همراه باشید تا تمامی فاکتورهای لازم در نوشتن چک لیستی را برایتان شرح دهیم.
در صورت نیاز به مشاوره رایگان و طراحی سایت در اصفهان با متخصصین ما در تماس باشید.

صفحه فرود (landing page) چیست؟ 

هر یک از صفحات با اهداف بخصوصی ایجاد شده اند. صفحات لندینگ یکی از صفحات سایت است که به منظور تشویق کاربران برای انجام خرید و به عبارت دیگر با اهداف تبلیغاتی و بازاریابی طراحی شده است. اهداف طراحی صفحه فرود را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:

  • جذب یا جلب توجه مخاطبان
  • برقراری ارتباط با مخاطبان (Click-through)
  • افزایش فروش

اهمیت لندینگ پیج

همانطور که می دانید وب سایتی که برای کسب و کار خود راه اندازی می کنید می تواند برندتان را در ذهن کاربران حکاکی کند و تصویر درستی از تمامی تعهدات و برنامه های موردنظرتان را برای آن ها ایجاد نماید. هنگامی که کاربر سایت شما به منظور را رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده وارد آن می شود، اگرمحتوای سایتتان در حد و اندازه‌های تجسمات ذهنی او نباشد و مستقیما به محصول مورد نظرش هدایت نکرده و او را تشویق به خرید نکند ، سریعا آن را ترک کرده و دیگر به کسب ‌و کار شما اطمینان نخواهد کرد.

طراحی لندینگ پیج

چک لیست  لازم  برای طراحی لندینگ پیج

  1. تعیین هدف: قبل از هر اقدامی لازم است هدف خود را از طراحی این صفحه تعیین کنید تا بتوانید تمام جزئیات ضروری برای رسیدن به آن را در این صفحه پیاده سازی کنید. این هدف می تواند شامل ایجاد لید ، شناسه‌های ایمیل در ازای دریافت کتاب الکترونیکی یا معرفی برند شما به دیگران باشد.
  2. استفاده از فضای سفید به منظور تمیز نگه داشتن چیدمان: از دید فنی ، فضای سفید به فضای خالی بین یا اطراف عناصر مختلف طراحی در یک لندینگ پیج اطلاق می شود. در واقع فضای سفید یکی از فاکتورهای مهم در طراحی لندینگ پیج محسوب می شود و استفاده درست از آن می تواند منجر به کاهش آشفتگی و بهبود خوانایی و در نتیجه بهبود تجربه کاربری می شود و در نهایت نرخ تبدیل را افزایش دهد.
  3. طراحی لندینگ پیج ریسپانسیو: همه ما خوب می دانیم که طراحی واکنش گرایی صفحات سایت نقش بسزایی در بهبود سئو سایت ایفا می کند. در نتیجه هنگام طراحی صفحه فرود نیز باید توجه کنید که این صفحه برای تمام کاربران فارغ از دستگاهی که با آن به سایت مراجعه کرده است به درستی نماش داده شود. با رعایت این فاکتور علاوه بر افزایش تجربه کاربر تلفن همراه می توانید رتبه بالایی در صفحه نتایج جستجو کسب نمایید.
  4. طراحی Call To Action:  یکی از مهم ترین فاکتورهای  لندینگ پیج  استفاده از متن یا تصویری به منظور  Call To Action و به عبارت دیگر دعوت به عمل و تشویق کاربر برای انجام خرید است.
  5. نوشتن عنوانی جذاب: با توجه به اینکه یک عنوان مناسب و جذاب می تواند در جذب و جلب توجه کاربر موثر واقع شود، هنگام انتخاب عنوان باید به مواردی همچون سادگی و منحصر به فرد بودن آن دقت نمایید تا کاربران پس از مشاهده عنوان برای انتخاب آن ترغیب شوند.
  6. استفاده از لوگو و لینک دهی به صفحه اصلی: از آنجایی که لوگو می تواند نمایانگر هویت یک برند باشد، استفاده از آن در لندینگ پیج به کاربران کمک می کند تا یک صفحه فرود اصلی از یک صفحه فرود جعلی تشخیص دهند. همچنین اگر کاربران از طریق رسانه‌های اجتماعی یا سایر سایت‌های ارجاع در صفحه وب، به سایت شما مراجعه کنند، با دیدن لوگوی برندتان اعتماد آن ها به شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.
  7. استفاده از تصاویر جذاب: برای آن که مشتریان برای انجام خرید محصولات ترغیب شوند لازم است از تصاویر مرتبط و جذاب استفاده نمایید. برای هویت بخشیدن به صفحه فرود سایت خود از تصاویر واقعی تیم یا محصول و خدمات خود استفاده کنید تا علاوه بر ارتباط موثر با کاربران اعتماد آن را نیز جلب نمایید.

تفاوت لندینگ پیج با صفحه اصلی سایت در چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره کرده ایم صفحه اصلی سایت شامل لینک صفحات مجازی برند بوده و به اهداف گوناگونی را دنبال می کند، اما صفحه فرود تنها با هدف بازاریابی و تبلیغات ایجاد شده است. از دیگر تفاوت های صفحه فرود و صفحه اصلی سایت می توان به محتوای آن ها اشاره نمود. در صفحه اصلی سایت در مورد تمامی خدمات موجود در سایتتان صحبت شده است اما لندینگ پیج روی محتوای مرتبط به آن محصولی قصد تبلیغش را دارید تمرکز دارد و کاربران را برای خرید آن تشویق می کند.
مطالب مرتبط:

تعیین هدف،طراحی لندینگ پیج ریسپانسیو،طراحی Call To Action، و داشتن عنوانی جذاب و.....

فحات لندینگ یکی از صفحات سایت است که به منظور تشویق کاربران برای انجام خرید و به عبارت دیگر با اهداف تبلیغاتی و بازاریابی طراحی شده است.

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *