انتخاب پوسته وردپرس

نحوه انتخاب پوسته وردپرس

تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

برای انتخاب پوسته وردپرس به چه نکاتی بایستی توجه کرد؟ انتخاب پوسته وردپرس چه اهمیتی دارد؟ یکی از اهداف اصلی بعضی از افراد در این روزها، طراحی و راه اندازی یک سایت حرفه‌‌ای است. مهم‌ترین سوال این افراد این است که به چه صورت می‌توانیم یک سایت بسازیم تا چشم هر بیننده‌‌ای را جلب کند؟ امروز در رویانو همراه شما هستیم تا به شما آموزش بدهیم. با ما همراه باشید.

یکی از موضوعاتی که تاثیر مستقیم بر روی ظاهر سایت دارد و باید توجه زیادی به آن شود، در اصل قالبی است که شما برای سایت خود انتخاب می‌کنید. قالب تاثیر مستقیم و مهمی روی جذابیت سایت و همینطور جذب مخاطب دارد و ویترین شما محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم به شما برای انتخاب یک پوسته مناسب برای وردپرس کمک کنیم و امیدواریم که این آموزش‌ها برای شما مفید واقع شود و بتوانید از آنها نهایت استفاده را ببرید.

ویژگی‌‌های پوسته وردپرس خوب

وردپرس تا الان طرفداران زیادی داشته و هر کدام از این طرفداران سلایق و نظرهای متفاوتی برای طراحی وب‌سایت خود داشته‌اند. درنتیجه متناسب با طرفدارهای زیادی که این سیستم طراحی سایت دارد، قاعدتا تعداد قالب و پوسته‌های طراحی شده برای آن هم زیاد است. این قالب‌ها میتوانند قالب بلاگ، مجله، قالب‌های خبری، ویدئویی و… باشند وهمین تعدد زیاد باعث شده تا انتخاب قالب مناسب برای شروع کار امری مهم باشد. اما در اینجا سوالی مطرح میشود که اصلا پوسته وردپرس چیست و دقیقا چه کاری را انجام میدهد؟

برای هرگونه مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت در اصفهان با ما تماس بگیرید.

پوسته وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت و طراحی سایت است که خیلی از افراد از آن استفاده میکنند و خب برای بهتر‌کردن ظاهر و زیباتر کردن آن از پوسته‌های وردپرسی استفاده میشود.

استفاده از یک قالب خوب، ظاهر وب‌سایت و در اصل آن چیزی که مخاطبین شما در لحظه ورود به وب‌سایت شما و گشت و گذار در آن مشاهده می کنند، تحت تاثیر قرار میدهد.

پوسته‌های وردپرسی امکان شخصی سازی را دارا هستند. یعنی شما می‌توانید آنها را طبق نیازهای خود ویرایش و مدیریت کنید. همین الان هم امکان این را دارید که به مخزن وردپرس به آدرس WordPress.org مراجعه کرده و از بین قالب‌های رایگان و پولی یکی را انتخاب کنید و با توجه به سلیقه خویش و نیاز وب‌سایت‌تان از آنها استفاده نمایید.

انواع پوسته وردپرس

طریقه انتخاب پوسته وردپرس

اگر میخواهید که یک پوسته مناسب برای وب‌سایت وردپرسی خود انتخاب و بعد به راحتی از آن استفاده کنید، ولی دقیقا نمی‌دانید که باید از کدام یک از موارد موجود استفاده کنید ما اینجا هستیم تا کمک‌تان کنیم. شما باید اول از سه مرحله عبور کنید:

 1. در گام اول باید نیازهای وب‌سایت‌تان را شناسایی کنید و به یک شناخت و درک کلی از آن برسید و ببینید چه هدفی پشت آن قرار گرفته است.
 2. درگام دوم شما باید راهنمایی بگیرید. به طور مثال با دیدن و خواندن نظرات متخصصان و افراد مجرب در زمینه وردپرس و انتخاب پوسته به جمع بندی برسید. زیرا این افراد با داشتن دانش کافی شما را به خوبی در این باره راهنمایی می‌کنند.
 3. در گام آخر شما باید به بررسی ویژگی‌های پوسته انتخاب شده بپردازید. با استفاده از راهنمای انتخاب قالب در وردپرس مناسب‌ترین قالب را انتخاب کنید و از آن به بهترین نحو برای سایت خود بهره ببرید.

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل، انتخاب پوسته وردپرس به راحتی انجام می‌شود و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. حالا این سوال مطرح می‌شود که یک پوسته یا قالب خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

طریقه انتخاب پوسته وردپرس

ویژگی های یک پوسته خوب

 1. مطابقت ویژگی‌های پوسته با نیازهای وب‌سایت
 2. میزان تاثیر پوسته روی سئو سایت
 3. زیبایی و جذابیت پوسته
 4. ریسپانسیو بودن پوسته و موبایل فرندلی بودن آن
 5. قابلیت شخصی سازی پوسته
 6. سرعت و امنیت پوسته
 7. سهولت نصب و راه‌اندازی پوسته بر روی وردپرس
 8. راست‌چین بودن پوسته برای فارسی زبانان
 9. سبک بودن پوسته وردپرسی

در ادامه هریک از این ویژگی‌ها را مفصل‌تر توضیح می‌دهیم:

 

 1. مطابقت ویژگی‌های پوسته با نیازهای وب‌سایت

اولین و اصلی‌ترین موضوعی که شما باید به آن توجه کنید این است که پوسته‌های موجود تا چه اندازه با نیازهای وب‌سایت شما مطابقت دارند. در واقع شما باید در اولین گام برای انتخاب یک پوسته خوب بایستی یک لیست از نیازهای وب‌سایت خود تهیه کنید و با توجه به آن در مخزن وردپرس دنبال پوسته‌هایی باشید که می‌توانید آنها را با ویژگی‌های مورد نظر خویش تطابق دهید.

بعد از پیدا کردن چند پوسته باید آنها را با هم مقایسه کنید و با یکی از آنها که امتیاز بالاتری نسبت به بقیه دارد شروع به کار کنید.

 1. میزان تاثیر پوسته روی سئو سایت

شما حتی اگه بهترین و حرفه‌‌‌ای ترین پوسته را برای سایت خود تهیه کنید تا وقتی که مخاطبین مورد نظر از سایت شما بازدید نکنند تمام این کارها هیچ ارزشی ندارد. بعضی از این پوسته‌ها ویژگی‌هایی دارند که باعث می‌شوند از همان ابتدای مسیر وب‌سایت شما به شکل مناسبی برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود.

درنتیجه باید مطمئن شوید که پوسته انتخابی شما به خوبی بهینه شده باشد. سئو سایت به موضوعاتی مثل سرعت آپلود، کد نویسی حرفه‌‌ای و خیلی موارد دیگر بستگی دارد. بنابراین پوسته‌‌ای مناسب کار شماست که درهمان مرحله طراحی، این موضوعات مهم در آن اعمال شده باشد.

 1. زیبایی و جذابیت پوسته

یکی دیگر از ویژگی‌ها و فاکتور‌های به شدت مهمی که باید در زمان انتخاب پوسته وردپرس به آن توجه داشته باشید، جذابیت دیداری و بصری آن پوسته است.

به طور مثال ترکیب رنگ‌های پوسته یکی دیگر از موضوعاتی است که شما باید در زمان انتخاب پوسته به آن توجه کنید. رنگ پوسته انتخابی، روی ظاهر کلی یک وب‌سایت تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. همچنین رنگ‌ها روی اعتبار نام تجاری هم تاثیر بسزایی میگذارند. در نتیجه بهتر است که بین پوسته‌های برگزیده موردی را انتخاب کنید که رنگ‌های استفاده شده در آن در برند شما هم موجود باشد.

 1. موبایل فرندلی بودن پوسته

علاوه بر نکاتی که تا الان گفتیم یک اصل مهم دیگر هم هست و آن هم این است که پوسته انتخاب شده به راحتی از طریق تمامی وسایل ارتباطی مثل سیستم‌های خانگی(سیستم های رومیزی pc)، تبلت یا موبایل قابل دسترسی باشد. در اصل شما باید پوسته‌‌‌ای را انتخاب کنید که گوشی‌های تلفن همراه هم روی آن بهینه سازی شده باشد.

از آنجایی که امروزه می‌توانیم با اطمینان بگوییم که بخش زیادی از حجم ترافیک موتورهای جستجو از سمت موبایل‌ها و تبلت‌ها می‌آیند، در نتیجه توجه به ریسپانسیو بودن پوسته استفاده شده برای وردپرس روی رتبه وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین در هنگام انتخاب پوسته وردپرس خود به این نکته توجه زیادی داشته باشید.

 1. قابلیت شخصی‌سازی

موضوع دیگری که در مسیر انتخاب پوسته مناسب وردپرس باید به آن توجه کنید این است که پوسته انتخابی شما به شکلی طراحی شده باشد که قابلیت شخصی سازی را برای شما فراهم کند. اگر شما نتوانید وب‌سایت‌تان را به شکلی مناسب شخصی‌سازی کنید، در ادامه یک وب‌سایت مثل هزاران وب‌سایت موجود در اینترنت دارید.

دراین حالت این وب‌سایت توانایی آن را ندارد که در چشم بازدیدکنندگان به عنوان یک وب‌سایت خاص و حرفه‌‌‌ای به نظر برسد. پس در زمان انتخاب پوسته وردپرس خود مطمئن شوید که امکان شخصی‌سازی پوسته را در آینده دارید.

 1. سرعت و امنیت پوسته

سرعت و امنیت موضوعاتی هستند که با قالب انتخابی وب‌سایت وردپرسی شما رابطه مستقیم دارند. برخی از قالب‌ها برای موتورهای جستجو بهینه شده هستند و همین امر سبب می شود که دارای سرعت بالایی باشند. اما این امکان نیز وجود دارد که قالب مورد نظرتان نه تنها سئو سایت را بهبود نبخشد بلکه تاثیر منفی نیز داشه باشد.

برای افزایش سرعت بیشتر از افزونه ها ی کاربردی هم می توان نصب واستفاده نمود.

 1. سهولت نصب و راه اندازی پوسته بر روی وردپرس

در برخی اوقات فرآیند نصب یک پوسته روی وردپرس بسیار پیچیده است و نیاز به کسب آموزش‌های مختلفی دارد. به همین علت توصیه ما به شما این است که وقتی پوسته مورد نظرتان را انتخاب کردید، کمی تحقیق کنید و مطمئن شوید که امکان نصب بدون مشکل آن پوسته انتخابی برای شما وجود دارد.

در غیر این صورت شاید مجبور شوید دردسرهای نصب یک پوسته پیچیده را تحمل کنید. در حال حاضر می‌توانید قالب‌های معروف و شناخته شده را تنها در چند دقیقه نصب کرده و به راحتی از آنها استفاده نمایید.

 1. راست چین بودن پوسته برای فارسی زبانان

به طور کلی پوسته‌های وردپرس به زبان انگلیسی و بسیاری از زبان‌های زنده جهان به صورت چپ چین یعنی از چپ به راست نوشته می شوند. حالا این موضوع باعث می‌شود زمانی که یک پوسته بر پایه زبان انگلیسی که زبان بین المللی و اصلی تمامی قالب‌ها است، نوشته بشود به صورت چپ چین باشد.

با توجه به این نکته که وب‌سایت‌های ما فارسی هستند و خب بیشتر مخاطبین ما نیز فارسی زبانان هستند پس ما به پوسته‌‌‌ای نیاز داریم که قابلیت راست چین شدن را دارا باشد.

 1. سبک بودن پوسته وردپرسی

یکی از موضوعاتی که باید در زمان انتخاب Theme در نظر بگیرید، سبک بودن آن است. قالب‌های سنگین روی سرعت وب‌سایت تاثیر می‌گذارند و همچنین در زمان نصب شما را دچار مشکل می‌کنند. تمامی این عوامل نیز در نهایت روی سئو وب‌سایت شما اثرگذار خواهند بود. در واقع همیشه در نظر داشته باشید که هر چقدر یک قالب سبک‌تر باشد، قطعا برای وب‌سایت شما بهتر است.

هم اکنون که فهمیدیم یک پوسته خوب چه ویژگی‌هایی دارد و نحوه انتخاب آن را یاد گرفتیم، می‌توانیم با انواع مختلف پوسته‌های وردپرس آشنا بشویم:

محبوب‌ترین پوسته‌های وردپرس

انواع پوسته‌های وردپرس

از آنجایی که زیبایی، یک موضوع مهم در طراحی سایت است و بستگی به سلیقه هر فرد دارد، نشانگر حرفه‌ای بودن نیز می‌باشد. در نتیجه می‌خواهیم تا در اینجا حرفه‌‌‌ای بودن را با دو فاکتور متفاوت مشخص کنیم. این دو فاکتور عبارت‌اند از: تعداد فروش، تعداد نصب و دانلود پوسته‌ها. با ادامه این مقاله همراه باشید تا حرفه‌‌‌ای ترین و پر طرفدار ترین پوسته‌های وردپرسی را به شما معرفی کنیم.

قالب وردپرس Be:

قالب وردپرس be به عنوان یکی از پرطرفدارترین قالب‌های تم فارست، قابلیت این را دارد که هر نوع سایتی را برای شما طراحی کند. این قالب توسط میهن وردپرس کاملا فارسی‌سازی شده است.

قالب گودنیوز:

یکی از معدود قالب‌های وردپرسی است که در بردارنده امکانات بی نظیری می‌باشد. امکاناتی مثل رنگبندی نامحدود، پنل مدیریتی کاملا پیشرفته، رسپانسیو بودن و … که این قالب را به یکی از قالب‌های خبری پر فروش وردپرس تبدیل کرده است.

قالب آوادا:

هیچ شکی برای معرفی زیباترین و پرفروش ترین قالب وردپرس شرکتی آوادا نیست. می‌توان به جرات گفت آوادا زیبا‌ترین قالب وردپرس در جهان است. دلیل این حرف فروش فوق العاده این قالب در دنیاست که به آن لقب پر فروش‌ترین قالب جهان را داده است. قالب شرکتی آوادا تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار خرید موفق در تم فارست داشته است!

قالب انفولد:

این شما و این منعطف‌ترین قالب وردپرس. قالب وردپرس انفولد به عنوان منعطف‌ترین قالب وردپرسی سومین رتبه در بین پرفروش‌ترین قالب‌های تم فارست را نیز داراست. این قالب زیبای وردپرسی مناسب هر نوع وبسایتی که شما با وردپرس راه اندازی می‌کنید هست و با ووکامرس، بی بی پرس، بادی پرس و تمامی افزونه‌های وردپرسی سازگاری کامل دارد.

قالب ریود:

قالب Riode یک قالب چند منظوره وردپرس حرفه‌‌‌ای است که برای هر نوع کسب و کار فروشگاهی مناسب است. قالب ریود عناصر و ویژگی‌های قدرتمند زیادی را ارائه می دهد که می توانند همه آنچه را که می‌خواهید پیکربندی کنید.

حتما مقاله معرفی بهترین قالب‌های سایت فروشگاهی وردپرس و 10 قالب آموزشی وردپرس جهت برگزاری دوره آنلاین را در رویانو مطالعه کنید.

در مقایسه با سایر ویژگی‌های تم‌های چند منظوره، قالب وردپرس ریود، ویژگی‌های فوق العاده ووکامرس را با پوسته و طرح بندی و ویژگی‌های منحصر به فردی ارائه می‌دهد. ریود عملکرد فوق العاده سریع را تضمین می‌کند که برای فروشگاه‌های ووکامرس ضروری است. قالب ریود برای اولین بار با 2 افزونه صفحه ساز المنتور و ویژوال کامپوزر ارائه شده است و دارای 45 دمو متنوع است.

سرعت و امنیت موضوعاتی هستند که با قالب انتخابی وب‌سایت وردپرسی شما رابطه مستقیم دارند. برخی از قالب‌ها برای موتورهای جستجو بهینه شده هستند و همین امر سبب می شود که دارای سرعت بالایی باشند.

پوسته خوب فقط زیبایی و جذابیت نیست بلکه باید دارای فکتورهای دیگر هم باشد مثل:

مطابقت ویژگی‌های پوسته با نیازهای وب‌سایت
میزان تاثیر پوسته روی سئو سایت
زیبایی و جذابیت پوسته
ریسپانسیو بودن پوسته و موبایل فرندلی بودن آن
قابلیت شخصی سازی پوسته
سرعت و امنیت پوسته و...

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *