شدوبن و اکشن بلاک در اینستاگرام

همه چیز درمورد شدوبن و اکشن بلاک در اینستاگرام

تصویر تیم تحریریه

تیم تحریریه

نظرات و سوالات خود را در با ما در ارتباط بگذارید

شدوبن و اکشن بلاک در اینستاگرام چیست؟ آیا برای شما هم پیش آمده است که برای مدتی شاهد کاهش رشد پیج خود باشید؟ یا نتوانید پست‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید؟ امروز در رویانو قصد داریم با بررسی شدوبن و اکشن بلاک  در اینستاگرام، به شما کمک کنیم تا در صورت مواجه شدن با هریک از این موارد چه اقداماتی انجام دهید تا پیج خود را از شدوبن و اکشن بلاک در اینستاگرام بدون آسیب رسیدن به پیجتان خارج کنید. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار قدرتمند، موفق و پرطرفدار است که هم‌اکنون بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سرتاسر جهان دارد. افراد زیادی در سراسر دنیا از خدمات اینستاگرام بهره‌مند می‌شوند. در نتیجه طبیعی است که الگوریتم منحصربه‌فرد و قوانین خاص خودش را داشته باشد. در صورت نقض قوانین توسط هریک از کاربران، با در نظر گرفتن جریمه، آن‌ها را از فعالیت منع یا فعالیتشان را محدود میکند. راهکار اینستاگرام در این زمینه شدوبن و یا اکشن بلاک است.

برای هرگونه مشاوره در زمینه خدمات اینستاگرام می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

اکشن بلاک در اینستاگرام

اکشن بلاک (َAction Block) چیست؟

اگر برای شما پیش آمده که نتوانید پستی را لایک کنید، کامنت بگذارید و یا افراد را فالو کنید و از طرف ایسنتاگرام پیغام‌هایی مثل This Action was Blocked Instagram را دریافت می‌کنید یعنی برای شما اکشن بلاک در اینستاگرام رخ داده است.

اینستاگرام کاربرانی را که رفتار مشکوک دارند و ربات‌گونه عمل می‌کنند و به طور کلی فعالیت‌هایی دارند که با الگوریتم‌های  اینستاگرام سازگاری ندارد را شناسایی کرده و آن‌ها را مجازات می‌کند. این اتفاق برای افرادی که پیج‌عمومی و کاری دارند و سبب کسب درآمد برای‌ آن‌ها می‌شود بسیار نگران‌کننده است.

دلایل اینستاگرام برای اکشن بلاک چیست؟

دلایل اکشن بلاک در اینستاگرام به طور قطعی مشخص نیست؛ اما با توجه به فعالیت و عملکرد کاربرانی که از سوی اینستاگرام با اکشن بلاک مواجه شده‌اند، می‌توان موارد زیر را از دلایل اکشن بلاک دانست.

دلایل اکشن بلاک شدن در اینستاگرام

1– فعالیت ناگهانی زیاد

اگر شما به طور ناگهانی و در مدت زمان کمتر از یک ساعت، تعداد زیادی پست را لایک کنید با اکشن بلاک در اینستاگرام مواجه خواهید شد. با توجه به قوانین اینستاگرام تعداد مجاز لایک در هر ساعت تا سقف 350 می‌باشد؛ اما بازهم پیشنهاد ما به شما این است که در هر ساعت بیش از 200 تا 250 پست را لایک نکنید.

2– اقدام به فالو و آنفالو کردن تعداد زیادی از پیج‌ها

معمولا کاربران واقعی به یکباره تعداد زیادی از افراد را فالو یا آنفالو نمی‌کنند و هنگامی که این عمل از شما سر بزند با فرض اینکه ربات هستید اکشن بلاک می‌شوید.

بسیاری از کاربران علی‌رغم اینکه فالو و آنفالو کردن روش خوبی برای جذب فالوور نیست از آن اسفاده می‌کنند و با پیغام اکشن بلاک اینستاگرام مواجه می‌شوند. اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، با توجه به منابع مختلف تعداد مجاز فالو در هر ساعت برای اکانت‌های جدید بین 20 تا 30 و برای اکانت‌های قدیمی تا سقف 60 پیج می‌باشد.

اگر می خواهید بدانید در کمترین زمان چگونه فالوور پیج خود را زیاد کنید، روی لینک کلیک کنید.

3– رفتار و محتوا تکراری

عده‌ای برای جذب فالوور و نشان دادن پیج خود به دیگران، اقدام به گذاشتن کامنت‌های تکراری زیر پست‌ها می‌کنند و یا یک پست تکراری را در چندین اکانت مختلف منتشر می‌کنند و در نهایت توسط اینستاگرام اکشن بلاک می‌شوند. 

4– استفاده از ربات‌های جذب فالوور و لایک

با توجه به نکات گفته شده، هرگونه رفتاری که باعث شود از سوی اینستاگرام ربات شناسایی شوید به ضرر شما خواهد بود. این ربات‌ها معمولا لایک خودکار، کامنت خودکار و فالو و آنفالو را بدون محدودیت انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید از این ربات‌ها استفاده کنید بهتر است رباتی را انتخاب کنید که فعالیت‌های زیادی را انجام می‌دهد و فعالیت‌های آن را به گونه‌ای محدود کنید تا بیشتر شبیه به یک انسان شود.

مزایا و معایب خرید فالوور فیک را در این مقاله بخوانید.

استفاده از ربات برای جذب فالوور و لایک

5– ریپورت شدن از طرف تعداد زیادی از کاربران

اگر محتوای پیج و یا نوع رفتار و فعالیت شما غیر اخلاقی باشد و یا سبب آزار و ناراحتی فالوورهای شما شود، فالوورها می‌توانند شما را ریپورت کنند. این ریپورت شدن باعث می‌شود تا از طرف اینستاگرام، اکشن بلاک شوید.

6– ورود زیاد به اکانت با IP های متفاوت

اگر شما دفعات زیادی با IP متفاوت وارد اکانت خود شوید، هوش مصنوعی اینستاگرام تشخیص می‌دهد که پیج شما هک شده و آن را اکشن بلاک می‌کند. در نتیجه با فیلترشکن روشن وارد اینستاگرام خود نشوید! عواقب این کار با خودتان.

7– انتشار بی رویه‌ی پست و یا عدم فعالیت در پیج

برخی از کاربران پس از ساخت اکانت خود و ورود به اینستاگرام فعالیتی ندارند، در نتیجه در اولین روزها با اکشن بلاک در اینستاگرام رو به رو می‌شوند! توصیه می‌شود برای جلوگیری از این موضوع در روزهای ابتدایی، چندین پست در پیج خود منتشر کنید. البته با فاصله‌ی زمانی مناسب؛ درغیراینصورت احتمال اینکه اینستاگرام شما را ربات شناسایی کند زیاد است.

عکس این موضوع نیز صادق است، یعنی انتشار بی رویه‌ی پست هم سبب اکشن بلاک شدن در اینستاگرام به مدت طولانی می‌شود؛ پس با برنامه و بدون عجله پیش بروید. برای مثال می‌توانید با انتشار یک پست در روز و در زمان مناسب اینستاگرام خود را به خوبی و بدون مشکل مدیریت کنید.

8– ناقص بودن اطلاعات پروفایل

تکمیل کردن پروفایل از کارهایی است که باید همان ابتدای ساخت اکانت خود انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا اینستاگرام شما را به عنوان یک کاربر واقعی بشناسد و از اکشن بلاک اکانت شما جلوگیری شود. پس نام، عکس پروفایل، بیو و… را حتما تکمیل کنید. برای جذب بیشتر فالوور سعی کنید تا بیو پیج خود را جذاب بنویسید.  

تکمیل پروفایل اینستاگرام

9– گذاشتن لینک سایت در بیو با دامنه‌ی تحریم شده

در بخش بیو اینستاگرام به شما اجازه داده می‌شود که یک لینک قرار بدهید. به گفته‌ی برخی منابع، قرار دادن لینک وب سایت هایی با دامنه IR و حتی گاها انواع لینک ها از جمله کانال تلگرام و… میتواند باعث اکشن بلاک در اینستاگرام شود. می‌توانید برای قرار دادن لینک در بیو، از وب سایت های کوتاه کننده لینک استفاده کنید.

10– نقض قوانین کپی رایت

یکی دیگر از دلایل اکشن بلاک در اینستاگرام نقض قوانین کپی رایت است. در صورتی که محتوای کپی تولید کنید و قوانین کپی رایت را نقض کنید اینستاگرام شما را با اکشن بلاک مجازات می‌کند.

انواع مختلف اکشن بلاک

اکشن بلاک دائمی

بدترین نوع اکشن بلاک، اکشن بلاک دائمی یا برای مدتی طولانی است که رفع آن کمی سخت است. در این حالت معمولا دسترسی خودتان به اکانت هم قطع می‌شود.

اکشن بلاک موقت

اگر از یک عمل زیاد استفاده کنید احتمالا اکشن بلاک موقت خواهید شد و معمولا به مدت 24 ساعت طول خواهد کشید.

اکشن بلاک تاریخ دار

مشابه اکشن بلاک موقت است با این تفاوت که به شما تاریخ و ساعت می‌دهد و اعلام می‌کند که تا آن زمان بلاک هستید. اگر در این مدت باز هم قوانین را نقض کنید ممکن است این زمان افزایش یابد.

انواع مختلف اکشن بلاک

چگونه از اکشن بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

1- بیوگرافی خود را بررسی کرده و پسورد اکانت خود را تغییر دهید

با تغییر پسورد خود، می‌توانید دسترسی نرم‌افزارهای شخص ثالث را ببندید و بهتر است  رمز دوم را برای اکانتتان فعال کنید. با این کار به اینستاگرام اطمینان میدهید که هیچ ربات و برنامه ای روی اکانتتان نصب نیست. شما به عنوان یک کاربر واقعی فعالیت خواهید کرد. همچنین بیوی خود را بررسی کرده و اگر لینکی قرار داده‌اید حذف کنید.

2- از طریق گزینه‌ی Tell us درخواست رفع اکشن بلاک دهید

هنگامی که با پیغام اکشن بلاک در اینستاگرام مواجه می‌شوید گزینه‌ی Tell us را مشاهده خواهید کرد. از طریق آن می‌توانید توضیح دهید که چرا اینستاگرام اشتباه کرده و درخواست بازبینی را برای آن ارسال کنید. سپس برای شما فرمی ارسال می‌شود و بعد از بررسی‌های لازم احتمالا از اکشن بلاک خارج خواهید شد.

اکشن بلاک در اینستاگرام

3- هک شدن پیج را گزارش دهید

میتوانید با ورود به صفحه‌ی settting و انتخاب گزینه‌ی help و سپس help center گزینه‌ی my account was hacked را انتخاب کرده و اعلام کنید که پیج شما هک شده و توسط افراد دیگر مدیریت شده است. در اینصورت خود را از spaming بودن تبرئه می‌کنید.

گزارش هک شدن اکانت به اینستاگرام

4- از طریق تنظیمات برنامه درخواست رفع اکشن بلاک را صادر کنید

برای این کار به سراغ بخش تنظیمات (setting) در اینستاگرام بروید. در صفحه ای که باز شده با انتخاب گزینه  help و سپس  Report a problem گزینه Something isn’t Working را انتخاب کنید. حالا با یک متن انگلیسی به کارشناسان بگویید که درخواست رفع اکشن بلاک اینستاگرام را دارید.

گزارش دادن اکشن بلاک به اینستاگرام

5- اینترنت خود را تعویض کنید

همانطور که گفته شد ممکن است به دلیل تعویض دائم IP تلفن همراه، اکشن بلاک در اینستاگرام برای شما اتفاق بیفتد. اگر شما به جای اینترنت خانه با اینترنت سیم کارتتان یا برعکس وارد برنامه شوید، احتمال دارد محدودیت اکشن بلاک اینستاگرام رفع شود.

6- اکانت اینستاگرام خود را به حساب فیسبوک لینک دهید

اگر شما یک اکانت فیسبوک داشته باشید و اکانت اینستاگرام خود را به آن متصل کنید، ممکن است محدودیت ها از روی حساب کاربریتان حذف شود.

7- ربات‌ها را حذف کنید

اگر از ربات‌ها استفاده می‌کنید آن‌ها را حذف و دسترسی آن‌ها را قطع کنید.

8- اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها این است که اینستاگرام را از روی تلفن همراه خودتان حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. ممکن است دیگر محدودیت های قبلی را مشاهده نکنید. زیرا با حذف برنامه، حافظه‌ی نهان اینستاگرام پاک میشود و و دیگر شما را به عنوان کسی که قوانین اینستاگرام را نقض کرده، نمی‌شناسد.

9- از خرید تبلیغات برای رفع اکشن بلاک استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌های رفع اکشن بلاک در اینستاگرام تبلیغات است. به اینصورت که از یک پیج دیگر بخواهید که حساب کاربری یا یکی از پست‌های شما را تبلیغ کند. این کار به خروج شما از اکشن بلاک کمک می‌کند.

استفاده از تبلیغات برای رفع اکشن بلاک

شدوبن (shadow ban) به چه معناست؟

شدوبن یعنی “در سایه رفتن” و در اینستاگرام به معنای “مسدود کردن و بلاک کردن اکانت” کاربرانی است که محتوایشان قوانین و الگوریتم اینستاگرام را نقض کرده است. تفاوت آن با اکشن بلاک در این است که کاربران از آن مطلع نمی‌شوند و بدون اخطار قبلی اتفاق می‌افتد. شدوبن محدودیتی است که باعث می‌شود صفحه شما کمتر دیده شود و بازدید صفحه اینستاگرامتان تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

شدوبن در اینستاگرام چیست

از کجا بفهمیم شدوبن شده‌ایم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بفهمید شدوبن شده‌اید یا نه این است که یک پست با هشتگ های غیر معروف در صفحه ی خود قرار دهید. سپس با اکانت‌هایی که شما را دنبال نمی‌کنند هشتگ‌ها را سرچ کنید. اگر پست‌های شما با سرچ و جستجوی هشتگ‌ها نمایش داده نشود یعنی از سوی اینستاگرام شدوبن شده‌اید. درنتیجه محتوای پیج شما فقط برای فالوورهایتان نمایش داده می‌شود و کسانی که قبل از شدوبن از اکسپلور از پیج شما بازدید می‌کردند دیگر قادر به دیدن پیج شما نیستند. در این حالت بازدید پیج شما به طور چشمگیری کاهش می‌یابد و این عمل برای کسانی که پیجی بزرگ را مدیریت می‌کنند زیان‌آور است.

دلایل شدوبن شدن چیست؟

بسیاری از دلایل شدوبن شدن در اینستاگرام مشابه اکشن بلاک است. از جمله فعالیت‌های بی‌رویه مانند لایک و کامنت زیاد، فالو و آنفالو کردن‌های زیاد، استفاده از ربات‌ها، استفاده از محتوای تکراری. تقریبا می‌توان گفت تمام دلایلی که برای اکشن بلاک در اینستاگرام بررسی کردیم می‌تواند موجب شدوبن شدن هم بشود. با این تفاوت که عامل دیگری در شدوبن شدن نیز تاثیر دارد. مهم ترین عامل شدوبن عبارت است از:

استفاده‌ی نادرست از هشتگ‌ها

وقتی شما از هشتگ‌هایی که توسط اینستاگرام ممنوع شده‌اند یا هشتگ‌هایی که به موضوع محتوای شما ربطی ندارند استفاده می‌کنید، سبب می‌شود که سایر هشتگ‌های استفاده شده نیز باطل شود. توجه داشته باشد که سقف تعداد مجاز برای استفاده از هشتگ 30 عدد زیر هر پست می‌باشد.

نحوه طراحی استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام را در مقاله ای برای شما بیان کردیم.

رفع شدوبن در اینستاگرام

چگونه اکانت خود را از شدوبن خارج کنیم؟

برای رفع شدوبن اینستاگرام راهکار قطعی ارائه نشده است اما با توجه به تجربیات کاربران می‌توان اقدامات زیر را برای خروج از شدوبن انجام داد.

1- دسترسی هرگونه ربات یا برنامه را به اکانت خود قطع کنید. برای اینکار می‌توانید پسورد خود را عوض کنید یا از طریق سایت اینستاگرام وارد اکانت خود شده و روی گزینه‌ی Edit profile کلیک کنید. سپس در قسمت authorized application تمام برنامه‌ها و ربات‌ها را با زدن گزینه‌ی revoke access حذف کنید.

2- اگر پیج بیزینسی دارید، اکانت خود را به طور موقت به اکانت شخصی یا personal  تبدیل کنید. با این کار ممکن است از شدوبن خارج شوید.

3- تمامی فعالیت‌های اینستاگرام را به مدت سه روز یا بیشتر کنار بگذارید و فرض کنید اینستاگرامی در کار نیست.

4- هشتگ‌های پست‌های پیج خود را بررسی کرده و تمامی هشتگ‌های ممنوع و نامناسب را حذف کنید

با انجام این کارها رفع شدوبن در اینستاگرام انجام خواهد شد. با این حال اگر مشکل شما رفع نشد نگران نباشید. طی مدت دو تا سه هفته اینستاگرام به طور خودکار پیج شما را از محدودیت‌های شدوبن خارج می‌کند.

با توجه به قوانین اینستاگرام محدودیت لایک در هر ساعت 350 می باشد. اقدام فالو انفالو کردن زیاد به عنوان ربات تلقی می شوید.

استفاده از ربات های اینستاگرامی، هشتگذاری به تعدا زیاد و نامربوط و دلایلی از این قبیل گه باید مورد توجه قرار بگیرد.

ip خود را عوض کنید پسورد و بیو را تغییر دهید و سپس گزارش هک شدن یا اکشت بلاک را در تنظیمات اینستاگرام اطلاع دهید و همه ی ربات ها ی اینستاگرام را ببندید و به عنوان یک فرد واقعی فعالیت کنید.

اشتراک گذاری : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *